Вибираємо фільтр для води

як вибрати фільтр для води

Якість води на планеті з кожним роком знижується. Корозія в трубах стає причиною металевих домішок в рідині, яка циркулює в водопроводі. Знищення органіки шляхом застосування хлору в водоканалах призводить до додаткового навантаження на нирки і печінку, тому фільтрація стає дуже актуальною для абонентів централізованого водопостачання.

Спочатку люди прагнули для очищення води застосовувати дідівські методи – кип’ятіння, виморожування, відстоювання. Всі способи мають недоліки: при кип’ятінні деякі хімічні елементи стають більш шкідливими, при відстоюванні починають активно розмножуватися мікроорганізми. Тому вчені досить швидко почали пропонувати фільтри для очищення води – який вибрати, залежить від потреб і матеріальних можливостей споживача.

У будь-якому магазині, де можна купити фільтр для води, вам нададуть достатньо інформації про різні фільтри і їх модифікації.

У квартиру встановлюють різні системи очищення: загальні, посилені для окремого крана, з якого беруть воду для харчових продуктів, в крайньому випадку, для питної води застосовують фільтр-глечик.

Для будинку питання фільтрів для очищення води стоїть ще гостріше – в колодязях все частіше знаходять нітрати і пестициди. При видобутку чистішої глибинної води необхідні фільтри, що оберігають насоси від піску і інших домішок.

Так як правильно вибрати фільтр для води?

Які бувають фільтри для води: механізм видалення забруднень

Існує чотири основних типи фільтрів, що застосовуються в квартирі:

Розмірковуючи на тему, який купити фільтр для води додому, пам’ятайте, що кожен варіант має переваги і недоліки.

який глечиковий фільтр для води кращеГлечик – доступний, але якість його роботи середня, фільтруючий елемент потрібно часто міняти, до того ж процес очищення відбувається досить повільно. Не рекомендується залишати фільтр сухим – він розтріскується. Прийнятний варіант для квартири, в якій вода не ідеальна, але її якість дозволяє застосовувати її в сучасній техніці без особливих труднощів. Очищувач типу глечика очистить ту кількість води, яка необхідна для приготування їжі і напоїв. Розрахований фільтруючий елемент на 160-170 літрів.

 

Насадка на кран також має низьку продуктивність. Встановлюють такий виріб часто на кухню, де є потреба в воді, придатної для приготування їжі.

А ось результат діяльності проточних фільтрів залежить від кількості ступенів очищення. Можна застосовувати до трьох фільтруючих елементів, кожен наступний видаляє більш складні забруднення. Недоліком стає ціна самої системи, вартість змінних частин і складність установки. Розміщують такий агрегат зазвичай під мийкою. Якщо водопровід старий і забруднень багато, окремі проточні механічні фільтри встановлюють перед механізмами, які вимагають чистої води. Це продовжить життя бойлера, автоматичної пральної машини або посудомийки.

Найбільше виникає питань про те, як працює фільтр для води, у людей, які зацікавилися системою зворотного осмосу. Це багатоступенева структура, кожен фрагмент має більш дрібну мембрану. Видаляються найдрібніші компоненти – розміром менше одного мікрона. Нездатна подолати перешкоду вся органіка, адже найменші мікроорганізми мають розміри від 20 мікрон.

Важливо, що даний комплект видаляє досить складні складові – хлор, пестициди, органіку. Більшість моделей проводять мінералізацію отриманого конденсату і люди отримують повноцінну вологу, що задовольняє всі потреби організму.

Недоліком є ціна, а також низький вихід. Якщо вода брудна, то продуктивність системи зі зворотним осмосом може становити 15-20%.

Найбільш розумний підхід – визначатися з моделлю в залежності від складу рідини, яку потрібно очистити, і потреб людей, що живуть в цьому місці постійно.

Очищаючі елементи: який фільтр для води кращий?

Найбільш поширений варіант – сорбційний фільтр. В якості сорбенту застосовують активоване вугілля. Так можна видалити з рідини дрібні частинки забруднень і мікроорганізми. Але важкі метали і радіоактивні елементи залишаться в воді. Такий варіант зручний не тільки для будинку. Чудовий варіант портативного фільтраційного пристрою, який можна носити з собою. Це застосовують для створення пляшок-фільтрів і глеків моделей. Затребуваний портативний фільтр в середовищі туристів і спортсменів.

як вибрати фільтр для очищення води

Механічна фільтрація – як правило, передбачає кілька ступенів очищення. Як правило, після обробки з рідкого середовища зникають крупинки забруднень і мікроорганізми. Ціна змінних частин доступна. Це найкращий спосіб для забезпечення чистою водою різноманітних механізмів. У квартиру такий фільтр встановлюють нерідко безпосередньо перед технікою, яка споживає очищену воду.

Електрохімічний очищувач – дороге задоволення. Зате він не вимагає заміни забруднених деталей. Важливо, що після фільтрації вода змінює кислотність, її не можна пити кілька годин. Цей елемент видаляє механічні та органічні види забруднень.

Головний компонент зворотного осмосу – фільтр з найтоншою мембранною плівкою. Отвори мембрани такі, що пропускають тільки молекули води. Ідеальний варіант для питної води, особливо якщо фільтрація супроводжується подальшою мінералізацією.

Всі способи обробки роблять воду м’якшою.

Який фільтр купити для жорсткої води?

Окремі елементи фільтрації встановлюють безпосередньо перед агрегатами, що споживають воду.  Вони так і називаються – фільтр для пральної машини, для душа і так далі.

Установка очищувальних елементів

Відомі магістральні конструкції очищувачів, місцеві та портативні. Перший різновид монтується в трубу, яка веде в квартиру або в певну її частину. Друга може встановлюватися на конкретний кран. Важливо, що такий різновид може бути знімним. А третій тип – це моделі глечики.

Є значні відмінності у вимогах для магістрального фільтра в багатоповерховій будівлі та окремому котеджі і від того, надходить вода з водопроводу або свердловини залежить, який магістральний фільтр для води вибрати.

Який фільтр для води вибрати для будинку?

який фільтр для дому кращий

Розроблено особливий вид передочищення – насипний фільтр. Завдяки механічній дії відсіваються більшість досить великих часток. Це фільтр грубої очистки – видаляє іржу, пісок, мул. Високотехнологічне обладнання такого типу має функцію зворотного промивання, завдяки чому немає потреби частої заміни фільтруючого елемента.

Окремо встановлюють описані вище елементи тонкого очищення.

Який фільтр для води вибрати для квартири?

Якщо мова йде про магістральний фільтр, то головним завданням має стати очищення від частинок металу та інших видів механічного забруднення. Цього достатньо просто досягти.

Такі фільтри доступні за ціною і дозволяють істотно заощадити гроші – адже питну воду можна отримати за допомогою глечика або насадки.

Який фільтр для води поставити в квартирі?

У містах екологічна ситуація сумна, тому не варто купувати дешеві вироби – віддавайте перевагу якісним, здатним перетворити рідину з водопроводу в оптимальний варіант для пиття.

Який купити фільтр для води на кухню?

Чим більш якісне очищення води, тим краще вона для вживання. Тому найкращим варіантом кухонного агрегату стане система зворотного осмосу або багатоступенева механічна фільтрація. Але якщо вода не має складних забруднень і відсутня потреба у великій кількості цієї рідини, цілком можливо застосовувати звичайний глечик.

Фільтри глечики для води: який вибрати?

Промисловість пропонує безліч моделей цих товарів.  При виборі звертайте увагу на такі нюанси:

  • Корисний об’єм (чим більше сім’я, тим крупніше повинна бути посудина);
  • Склад сорбційної речовини (від цього залежить, з якими із забруднень впорається фільтр);
  • Вартість змінного компонента.

фільтри глечики для води який вибратиЦе найважливіші фактори, що впливають на тривалість і ефективність експлуатації виробу. У деяких випадках відповіддю на питання «який купити фільтр для очищення води» форуми радять моделі з урахуванням досвіду попередніх користувачів. Пластиковий глечик – предмет крихкий, в деяких випадках він виходить з ладу через зношування різьблення. Важливо знати, як довго прослужить вподобана модель.

Який купити фільтр для води – питання, на яке відповідає кожен споживач самостійно. Він сам аналізує стан водопроводу, якість водопостачання, потреби в обсязі. Багато людей вважають за краще за умови наявності сильного забруднення не встановлювати дороге устаткування, здатне до якісної фільтрації, а купувати бутильовану воду.

Де купити фільтр для очищення води?

Існують різноманітні магазини, що пропонують широкий асортимент товарів такого призначення, а також онлайн-ресурси.

Бажано звертати увагу на ті з них, які є офіційними представниками виробників, або ж що спеціалізуються саме на цій тематиці.

Придбання таких речей в інтернет-магазині дозволяє мінімізувати витрати і вибрати товар з величезних за обсягом каталогів.

У деяких випадках виникають проблеми установки. Якщо ви – жінка або дуже зайнята людина, звернення в звичайний магазин призведе до великих витрат, але зате там, як правило, присутні фахівці з монтажу.

Бажаємо успішної покупки!