Принцип роботи фільтра зворотного осмосу

Зворотний осмос в фільтрі для очищення рідини – процес переходу води через напівпроникну мембрану під тиском зовнішнього середовища. Мембрана проникна лише для молекул води, залишає все зайве: мул та засмічення за своїм бар’єром. Фільтри зворотного осмосу також затримують: хлор, залізо, марганець, бактерії і віруси. 

Зворотний осмос: характеристики процесу

Нерівність тисків двох середовищ, лише за допомогу цього фізичного процесу клітина тварин та рослин харчується корисними компонентами. Мембрана клітини вибірково пропускає розчинні в рідини речовини, залишаючи токсини і непотрібні їй частки в міжклітинному просторі. Рівновага зовнішнього і внутрішнього тиску клітини називають осмотичним.

Зворотний осмос – перехід молекул з простору високої концентрації речовини в нижчу. Так для процесу зворотного осмосу фільтра води необхідний тиск в 2,8 атм, що примушує воду або інші розчини просочуватися через очисний бар’єр в картриджі. Для підвищення тиску водопровідної системи додатково можна купити насос. Попередньо, Н2О проходить потрійну фільтрацію від великих, зайвих частинок, що підвищує ефективність процедури пом’якшення рідини. Компоненти систем очищення складаються з синтетичних мембран, що після застосування не поновлюються.

Принцип роботи фільтрів в осмотичній системі для водопровідної води складається з 3-х етапів.

  • 1-й етап усунення великих забруднень від 5 мкм: іржі, мула, піску. Механічний поліпропіленовий фільтр з осередком 5мкм, очищає від великих механічних добавок.
  • 2-й етап усуває з води хлор, сіль. Вугільний компонент ефективно поглинає нафтопродукти.
  • 3-й касета механічного очищення, пом’якшує воду, затримуючи частинки до 1 мкм.

Примітка: Іноді, замість третього картриджа, продавці комплектують систему дешевим модулем механічного очищення. Тільки в даній ситуації головна касета може вийти з ладу, забиваючись відходами, хоча при правильній експлуатації вона працює 2-3 роки на магістральному трубопроводі.

Пристрої для фільтрації та дистиляції рідини досить ефективні на виробництві спиртних напоїв. Такі очисники видаляють всі шкідливі елементи і широко використовуються в медицині для отримання слабо кислої рідини рівня pH <7. У домашніх цілях додатково рекомендується застосовувати касету з мінералізатором, щоб збагатити воду макро елементами для приємного смаку.

Видалення домішок за допомогою мембран і тиску, давно використовується для отримання прісної води з солоних розчинів. Фільтр зворотного осмосу усуває накип, активний хлор, що повністю прибирає неприємний присмак. Щоб осмотична система чітко працювала – проводьте своєчасну заміну картриджів для жорсткої води в будинку.На жаль, навіть дорогі модулі, можуть вийти з ладу, але яким чином: забиті касети грубої очистки починають пропускати розчинний хлор, а пестициди осідають в накопичувальному бачку.

Фільтр тонкого очищення, який не розрахований на великі вкраплення – швидко забивається. Швидкість очищення води знижується, – це перші симптоми несправності обладнання.