Фільтр для води зі свердловини: чому він необхідний і як його вибрати?

Недосвідчені проектувальники впевнені, що фільтри для очищення води зі свердловини, ціна на які в порівнянні з вартістю водозабору і водопроводу абсолютно незначна – не обов’язкова розкіш.  Ми доведемо, що це не так.

фільтри для очищення води зі свердловиниПервинний фільтр для жорсткої води з свердловини не тільки видаляє різні домішки, але і сприяє тривалій експлуатації отриманої модифікації колодязя. Справа в тому, що ґрунти неоднорідні, і у виїмці, в якій набирається вода, найчастіше відбуваються обвали. Щоб після цього об’єкт водопостачання продовжував функціонувати, потрібно виключити можливість присутності в трубках і насосах сторонніх речовин.

Правильно обраний очисний елемент – гарантія того, що бурову можна буде експлуатувати не менше 5-10 років.

Крім того, підземні фільтри виробляють первинну очистку від стандартних забруднень:

  • Пестициди;
  • Нітрати;
  • Пісок і глина;
  • Нафтопродукти;
  • Сполуки металів;
  • Сірководень;
  • Органіка;
  • Солі;
  • Інші домішки.

У будь-який екологічно чистій глухомані з приходом людини з’являються вигрібні ями і інші чинники забруднення середовища. Навіть якщо в момент початку роботи свердловини рідина надходить чиста, потрібно передбачити, що домішки можуть з’явитися згодом – після опадів перераховані речовини проникають на глибинні шари.

Який слід купити фільтр для очищення води зі свердловини?

Перш ніж фільтри для свердловин на воду купити, варто розглянути переваги та недоліки різних типів виробів.

Сітчаста модель виконується, як правило, з нержавіючої сталі і встановлюється в колодязі, пробурені в породах, де присутня велика кількість піску і глини. Такі вироби легко підняти на поверхню з колодязя для очищення. Розміри осередків – від 0,12 до 3 мм. До недоліків можна віднести швидке забруднення – осередки закупорюються протягом короткого періоду експлуатації. Особливо швидко засмічуються отвори в воді, насиченій залізом і вапняковими сполуками. До того ж такий фільтр від піску для води зі свердловини передбачає високу опірність, тому знижує продуктивність системи водопостачання.

фільтри для води зі свердловини для дачі

Щілинні і дірчасті версії є перфорованими трубками. Їх встановлюють на об’єктах добування артезіанської води за умови, що в шарах, де відкачують воду, основною породою є граніт і щебінь. Цей елемент досить стійкий, щоб витримати навантаження при обвалах, але важливо вибирати конструкцію з досить міцних матеріалів.

Дротяна модель встановлюється в піщаних ґрунтах. Вона не підлягає заміні, і їх досить складно встановити, зате такі фільтри достатньо довго служать.

Гравійний фільтр відноситься до додаткових фільтраційних елементів. Для формування такого пояса очищення навколо перфорованої труби насипають гравій і такою ж породою наповнюють саму трубу.

Існують і інші модифікації, але ми перерахували найпоширеніші фільтри для води зі свердловини для дачі або приватного будинку.

З яких матеріалів виробляють фільтруючі елементи?

Найбільш поширеною сировиною для виробництва таких виробів є сталь і пластик. Сталь застосовується нержавіюча і чорний прокат. Металеві фільтри встановлюють на глибинні свердловини, вони здатні витримувати обвали і переміщення глибинних шарів ґрунту.

Якщо для створення застосовували нержавійку, вода при проходженні не буде збагачуватися окисом заліза, відповідно, її можна буде застосовувати для будь-яких потреб. Фільтр зі звичайного заліза встановлюють на об’єкти водозабору, які стають джерелами для технічних потреб.

Пластикові деталі менш міцні, зате вони не іржавіють при впливі вологи. Тому їх встановлюють на свердловини, які забезпечують водозабір з верхніх шарів ґрунту. Важливо, щоб пластик відповідав санітарним нормам і не став сам джерелом забруднення води. Пластикові фільтра важливо вибирати з асортименту гідних довіри виробників.

Який можна застосовувати фільтр для води зі свердловини в будинку?

На обсадних трубах встановлюють обладнання для первинної очистки, але його нерідко може бути недостатньо для отримання питної води.

Фільтри очищення води для приватного будинку, свердловина якого має складні забруднення, точно такі ж, як і для квартири. Найбільш ретельне проціджування забезпечить система зворотного осмосу, а найдешевший спосіб отримати питну воду – фільтр-глечик.

Перед тим, як встановлювати комплекс тонкого очищення, бажано провести аналізи. Таким чином ви будете знати, який саме елемент найважливіше видалити з вологи. Інакше люди можуть шукати фільтри для води від заліза зі свердловини в той час, як головною проблемою будуть, наприклад, нітрати або пестициди.

Фільтр очищення води з свердловини від заліза

Залізо присутнє в рідині в п’яти різних хімічних комбінаціях, які завдають значної шкоди здоров’ю людини, провокуючи прояв алергічних реакцій і вихід з ладу механізмів.  Висока концентрація призводить до втрати зовнішнього вигляду сантехніки. Віддалити компоненти, які містять метал, можливо двома способами – методом електролізу або хімічною реакцією. Обидві процедури призводять до випадання залізистих сполук в осад.

фільтри для води від заліза зі свердловиниНа фільтри для знезалізнення води зі свердловини ціна відрізняється – максимально дорогим є електрохімічний очищувач. Важливо, що відфільтрована вода після нього повинна відстоюватися, пити її негайно після очищення небажано.

Випадають в осад комплексно безліч компонентів забруднення.

Фільтри для знезалізнення води зі свердловини купити варто хоча б тому, що вони по суті своїй є універсальними агрегатами.

Фільтр для води від вапна для свердловини

Вапно, яка утворює накип – проблема для багатьох побутових приладів. Неочищена вода призводить до виходу з ладу будь-якого приладу з ТЕНами для нагріву води – автоматичної пральної машини, бойлера, посудомийного обладнання. Скорочує поява цієї кірки також термін служби електрочайників, а для посуду стає просто причиною появи неприємного дефекту.

Ця нерозчинна речовина має властивість осідати, так як її питома вага більша, ніж той же показник у води. Тому звільняти від вапнякових з’єднань можна навіть звичайним відстоюванням.

Якщо потрібна незначна кількість рідини, можна застосувати звичайний глечик з вугільним фільтром.

Перед входом в будинок можна встановити магістральний насипний фільтр з гравієм або крупним піском і періодичною функцією зворотного промивання – таким чином ви будете охороняти від появи нальоту побутові прилади.

Ідеальною фільтрацією славиться система зворотного осмосу. Крізь останню мембрану проходять практично тільки молекули Н2О.

Фільтри для пом’якшення води зі свердловини

Видалення заліза та вапна позитивно вплинуть на жорсткість води. Для отримання результату можна застосовувати проточні фільтра. Чим більше ступенів очищення, тим менше жорсткість води в порівнянні з тією, яку добули з-під землі.

Найбільш ефективний спосіб тотальної мембранної очистки люди критикують за те, що вода втрачає свої харчові властивості – одним здається, що вона стає гіркою, інші стверджують, що нею важко напитися. Обидва ефекти оманливі – насправді організм так з побоюванням реагує на відсутність мікроелементів. Отримана рідина має потребу в додатковій мінералізації – це призведе до отримання ефекту смачного і приємного пиття.

Де купити фільтр грубої очистки води для свердловини?

Вивчивши схеми різних типів фільтрів грубої очистки води, багато людей при створенні свердловини майструють такі очищаючі елементи самостійно. Застосовують для цього найрізноманітніші матеріали. Наприклад, деякі «умільці» просто натягують на трубку в колодязі кілька шарів капронової панчохи і вважають, що цього достатньо, адже осередки такого матеріалу не пропускають пісок. Насправді виявляється, що саморобка дуже вже недовговічна.

фільтр від піску для води зі свердловини

Єдиний тип фільтра грубої очистки, який з легкістю можна зробити самому – гравійний. Для цього важливо просто підібрати камінчики відповідної породи, які за розміром більше, ніж отвори у встановленої труби. Але при нестабільності ґрунтів в підземній порожнині гравій може поступово змінити своє місце розташування і згодом знизиться якість очищення.

Всілякі модифікації якісних фільтрів, описані в інтернеті, по суті, є саморобними аналогами тієї ж продукції, яку пропонує промисловість. Тому оптимальним вибором стане покупний фільтр.

По-перше, він зроблений професіоналами, із застосуванням професійного обладнання. Якщо потрібно зробити зварювальні роботи – вони виконані з дотриманням всіх тонкощів, в результаті шов не стане слабким місцем, в якому почнуться процеси корозії.

Ви можете зажадати документацію на обладнання і упевнитися, що такий фільтр відповідає вашим вимогам.

Відповідні товари пропонують як підприємці, що займаються створенням свердловин, так і торговельні точки і інтернет-ресурси.

Фахівці здатні тверезо оцінити ваші потреби і порекомендувати потрібний фільтр – в цьому перевага придбання фільтра в комплекті у творців свердловини.

У магазинах зазвичай є документація на товар – ви зможете переконатися в його якості.

Інтернет-ресурси пропонують найбільший асортимент за доступними цінами. Якщо ви зважилися на придбання фільтруючих елементів в інтернеті, вибирайте ті сайти, які є представниками виробників. Вони дорожать своєю репутацією і пропонують тільки якісні товари.